ısı pompası servisi

Isı Pompası Servisi

Isı pompaları, ısıtma ve soğutmayı tek bir ünitede birleştirmek isteyenler için akıllıca bir seçenektir. Bu verimli, çevre dostu sistemler, yıllarca mükemmel konfor sağlar.

Isı pompaları hava üfleyerek çalışırlar, emdikleri hava iç ünite için toz, dış ünite üzerinde ise yaprak, çimen, böcek, tüy vb. Bunlar, hava akışını azaltan filtre ve ısı eşanjörü kanatçıklarını tıkar. Hava akışı kısıtlaması ne kadar fazla olursa, elektrik faturanız o kadar artar.

Kirli bir ısı pompası daha çok çalışır, hareketli parçalara baskı uygular ve elektrikli bileşenleri aşırı ısıtır. Temiz tutmak iyi bir şekilde çalışmasını sağlar.

Zor durumdaki ısı pompaları, işler zorlaştığında, tam da yazın en yoğun olduğu günlerde veya kışın ortasında, onlara en çok ihtiyaç duyduğunuz anda arızalanma eğilimindedir. Ünitenizin bakımını iyi yapmak, üzerindeki yükü azaltır ve sorunları ortaya çıkmadan önce belirlememize yardımcı olur.

Yaz aylarında ısı pompanız sizi serin tutmak için iyi bir iş çıkarır ve soğudukça havadaki suyu yoğunlaştırır ve kanalizasyona gönderir. Düzenli bakım yapılmazsa tahliye hortumu tıkanabilir ve bu da zeminde büyük bir su birikintisine neden olabilir.

Elektriğin yangın çıkarma potansiyelini hepimiz biliyoruz, ünitenizi düzenli olarak kontrol ettirerek olası sorunları tespit etmemize yardımcı olur ve ark oluşumunu önlemek için elektrik bağlantılarını temiz ve sıkı tutar.

Akform Klima, tüm yıl boyunca sizi rahat ettirmek için ısı pompası kurulum, onarım ve bakım hizmetleri sunar.

Isı Pompası sorunları için whatsapp'tan yazabilirsiniz...